شیراز میزبان همایش ملی تبیین حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه است

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آرشیو اخبار
  4. chevron_right
  5. اخبار عمومی
  6. chevron_right
  7. شیراز میزبان همایش ملی تبیین حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه است

شیراز- همایش ملی تاریخی و حقوقی تبیین حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه خلیج فارس با حضور کارشناسان حقوقی ۱۲ اردیبهشت امسال در شیراز برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رییس کانون وکلای منطقه جنوب کشور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان داشت:این همایش ملی با هدف ارائه اسناد معتبر و روشنگری پیرامون مالکیت و حاکمیت ایران در جزایر ابوموسی ، تنب بزرگ و تنب کوچک در شیراز برگزار می شود .

بهنام اکبری افزود:حاکمیت ایران برجزایر سه گانه موضوعی است که به منافع ملی ما ارتباط داد و همه هدف مااین است که ادعاهای بی اساس و پوچی که از سوی مناطق شیخ نشین در این زمینه ارائه می شود را با ارائه اسناد معتبر به چالش بکشیم.

وی اضافه کرد:برگزاری این همایش درحقیقت گامی به سوی نقش آفرینی بیشترکشورمان در زمینه حقوقی ، قضایی ، تاریخی و اثبات حاکمیت بر جزایر خلیج فارس است.

اکبری افزود:برای حضور دراین همایش از مسوولان سیاسی کشور ، وزارت خارجه ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسوولان سیاسی استان فارس دعوت شده است .

نایب رییس کانون وکلای فارس و دبیراین همایش هم بیان داشت:درحاشیه این همایش نمایشگاهی از اسناد معتبر تاریخی که به روشنگری حاکمیت ما برجزایر سه گانه می پردازد برگزار خواهد شد.

شهرام مختاری افزود:این همایش که از سوی کانون و کلای فارس و با همکاری و هماهنگی اتحادیه سراسری کانون و کلا برگزار خواهد شد از اهمیت تاریخی و حقوقی برخوردار است.

دبیرهمایش یاد شده ، ادامه داد:پیام این همایش با تمهیدات اندیشیده شده به کسانی که ادعاهای واهی در باره مالکیت جزایر خلیج فارس مطرح می کنند، خواهد رسید.

فهرست