صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. ارکان اتحادیه
  4. chevron_right
  5. شورای اجرایی
  6. chevron_right
  7. صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا

بسمه تعالی

صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا

۱۳۹۲/۱۰/۲۶

در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۲۶ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

۱-    اتخاذ رویه واحد درخصوص نحوه محاسبه معدل وسهمیه ایثارگران و تعیین تکلیف متخلفین آزمون ۹۲

الف – در خصوص نحوه اعمال سهمیه ایثار گران  پس از بحث  مفصل و طولانی با توجه به بند الف ماده ۲ و قسمت اول ماده ۲۱ و ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و قسمت انتهایی ماده مذکور و سایر ملاک های مندرج در این قانون  مقرر شد کمترین نمره کل قبولی در سهمیه آزاد در هر کانون مبنا قرار گیرد و ایثارگرانی که موفق به کسب حداقل ۷۰درصد این نمره شده باشند، تا سقف ۲۵ درصد تعداد مصوب کمیسیون موضوع تبصره ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت در هر کانون جذب شوند.

۲-    برگزاری جشن استقلال در تهران با حضور هیأت های مدیره کانونها

در خصوص برگزاری جشن استقلال و دعوت از هیات های مدیره کانون ها توضیحات جناب آقای دکتر شهلا استماع و مقرر شد کانون های محترم نظر خود را در مورد شرکت در جشن استقلال به اتحادیه اعلام فرمایند تا هماهنگی لازم با کانون محترم مرکز انجام شود.

 

۳-    بررسی مسأله ثبت مؤسسات حقوقی به وسیله افراد غیر وکیل

مقرر شد اقدامات انجام شده قبلی در این خصوص  از جانب کانون محترم مرکز و اتحادیه بررسی و با توجه به اطلاعات به دست آمده حسب مورد اقدام شود.

۴-    مسأله شناسه ملی کانونها:

با توجه به تعیین کمیسیونی برای بررسی این مورد مقرر شد نتیجه اقدامات از اعضای کمیسیون با قید فوریت استعلام و سپس اقدام مقتضی حسب مورد معمول شود ، منجمله مراجعه به معاونت راهبردی ریاست جمهوری و اقدام در این خصوص مورد تاکید قرار گرفت.

 

۵-    موضوع تعیین مالیات برای کانونها و اتحادیه

موضوع اجمالا بررسی شد. توجه کانون های محترم به اینکه استفاده از معافیت موکول به تقدیم اظهارنامه به موقع است و این که این شرط از سال ۱۳۹۰ به بعد مجری است جلب می گردد.

 

۶-    تجلیل از جناب آقای دکتر مندنی پور و اعضای هیأت رئیسه پیشین

در جلسه جاری از زحمات ریاست و هیات رییسه دوره پیشین اتحادیه تقدیر به عمل آمد.

جلسه در ساعت ۱۵:۳۰ خاتمه یافت

فهرست