نشست مشترک ریاست کانون وکلای البرز و نایب رئیس اتحادیه با رئیس اتحادیه کانون های وکلای ترکیه

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آرشیو اخبار
  4. chevron_right
  5. اخبار عمومی
  6. chevron_right
  7. نشست مشترک ریاست کانون وکلای البرز و نایب رئیس اتحادیه با رئیس اتحادیه کانون های وکلای ترکیه

نهمین کنگره بین المللی حقوق در آنکارا در تاریخ ۱۳ – ۱۶ ژانویه برگزار شد . در این کنگره شرکت کنندگانی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا ، اتریش ، یونان ، رومانی ، آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر حضور و سخنرانی داشتند . مسائل مشترک کانون های وکلا مانند آموزش ، کارآموزی ، آزمون و ….. از موضوعات این همایش بود . در دومین روز از این اجلاس خانم دکتر هما داودی در باره سازمانهای حرفه ای و نقش آنها در توسعه جامعه مدنی سخنرانی نمودند .

در حاشیه این اجلاس ، نایب رئیس اسکودا با آقای متین فیض اوغلو ریاست اتحادیه کانون های وکلای ترکیه ، نشست مشترکی داشته و پیرامون ظرفیت های موجود در هر دو اتحادیه جهت همکاری ، گفتگو کردند . بکارگیری تجارب اتحادیه ها و نیز مقررات حاکم بر کانون های وکلا و زمینه های موجود برای همکاری های آتی از جمله موارد این گفتگو بود .

لازم به ذکر است که ۷۹ کانون وکلا در ترکیه وجود دارد و ۴۶ سال است که اتحادیه سراسری آن کشور ، در ایجاد تقریب و هماهنگی بین کانون های وکلا ، ایفای نقش می نماید .

دیدار با خانم سما آکسوی ، اولین بانوی رییس کانون وکلای آنکارا ، از برنامه های دیگر این سفر بود . در این دیدار خانم داودی و خانم آکسوی درباره توانمندی های بانوان و نقش آنان در مدیریت کانون های وکلا گفتگو کردند .

12

فهرست